• Zbiórka pluszowych zabawek

• 27.11.2016 23:46
        • W imieniu Fundacji Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizujemy zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Zbiórka potrwa do 21 listopada br. Zabawki można przekazywac do sali 106 lub zostawiać w portierni.
          Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane 25 listopada na oddziały dziecięce m.in w Poznaniu.

• Udział w projekcie "Uczymy się razem żyć"

• 27.11.2016 23:47
        • Uczniowie klasy II e oraz członkowie Szkolnego Koła Małego Wolontariatu 19 października 2016 roku brali udział w bardzo ciekawych warsztatach w ramach  kampanii społecznej- „Uczmy się razem żyć"-edukacja na rzecz integracji dzieci z niepełnosprawnością w szkołach ogólnodostępnych".  Lalki – mupety wielkości 1,5 metra poruszane przez aktorów przybliżyły dzieciom historię przyjaźni wesołego Maxa, zdrowego chłopca uwielbiającego grać w piłkę i Agatki -dziewczynki z Zespołem Downa. W lekki, a nawet nieco zabawny sposób przedstawione zostały niektóre problemy dziewczynki, wynikające z jej choroby. Po obejrzeniu przez uczniów inscenizacji i rozmowie z aktorami dzieci wzięły udział w kilku ćwiczeniach. Jedno z nich polegało na próbie mówienia ze słodką pianką/żelkiem w ustach. To zadanie miało na celu uzmysłowić uczniom, jak trudno jest mówić osobom z Zespołem Downa. Inne, polegające na podnoszeniu małej monety za pomocą nałożonej na dłoń grubej rękawiczki miało uświadomić dzieciom trudności, na które napotykają m.in. osoby z porażeniem mózgowym. Zdobycie tych doświadczeń oraz wczucie się w sytuację osób z niepełnosprawnościami uświadomiło małym widzom, że takie dzieci, jak Agatka, ale i inne dzieci z niepełnosprawnościami potrafią wesoło się bawić, są dobre, miłe i nie tylko można, ale warto się z nimi zaprzyjaźnić.
          Cieszymy się, że udało się nam znaleźć w grupie 18 szkół z terenu całej Wielkopolski, które zakwalifikowały się do Projektu „Uczmy się razem żyć” realizowanego przez WIFOON dzięki współfinansowaniu ze środków PFRON, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
          Zapraszamy do galerii.
        • Potrzebne są wózek, ubranka i łóżeczko dla noworodka

• 04.10.2016 20:38
        • Dla rodzin z małymi dziećmi w trudnej sytuacji materialnej, podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Rodzin Ubogich ,,Nadzieja" z Gniezna. potrzebne są: wózek dla noworodka, ubranka dla dziewczynki 62-68 cm, chodzik, łóżeczko i materacyk. Jeśli ktoś ma do wydania niepotrzebne już rzeczy proszę o informację Aleksandra Lewandowska sala 106