• Zbiórka płyt CD

• 07.08.2016 15:05
        • W imieniu drużyny Odysei Umysłu z Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie, która zakwalifikowała się do ogólnopolskich finałów prosimy o płyty CD (mogą być używane lub uszkodzone). Będą wykorzystane do przygotowania kostiumów. Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Odyseja Umysłu to konkurs twórczego rozwiązywania problemów. Odyseusze pracują w drużynach, które reprezentują szkoły lub inne placówki edukacyjne i zazwyczaj liczą od 5 do 7 osób. Opiekę nad zespołem w Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie sprawuje trener- Pani Beata Durczewska. Płyty można przynosić do sali 106 do piątku,11 marca 2016 roku.
        • Wizyta Elmera w  świetlicy zerówek
        • Wizyta Elmera w świetlicy zerówek

• 21.02.2016 18:37
        • 8 lutego 2016 roku w świetlicy zerówek pojawił się niezwykły gość- bohater jednej z ich ulubionych książek dla dzieci -Elmer. Trafił tutaj dzięki przedstawicielom "Małego Wolontariatu", którzy przyszli czytać maluchom fragmenty książki o Elmerze. Każde dziecko otrzymało na pamiatkę naklejkę z Elmerem oraz wycinankę do pokolorowania z tym bajkowym bohaterem.

• Świąteczna zbiórka materiałów szkolnych dla Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu

• 17.12.2015 20:12
        • Dzieci z Domu Dziecka przy ul. Pamiatkowej 28 w Poznaniu napisały list do Gwiazdora. Chciałyby pod choinką znaleźć artykuły szkolne. Przydałyby się im kredki, pisaki, długopisy, bloki rysunkowe i techniczne, papier kolorowy, nożyczki i krepa. Kto chciałby wywołać uśmiech na ich twarzyczkach może do wtorku 22 grudnia 2015 przyłączyć się do akcji Małego Wolontariatu. To, co zostanie przekazane do szkolnej portierni, jeszcze przed świętami trafi do dzieci z Domu Dziecka.
        • Mały Wolontariat czyta zerówkowiczom

• 21.02.2016 18:38
        • Członkowie szkolnego koła Małego Wolontariatu odwiedzili dzieci z klasy Ob. Postanowili zrobić niespodziankę swoim młodszym kolegom i koleżankom. Przeczytali zerówkowiczom jedną z przygód "Elmera" -słonia w kratkę. Wszystkie dzieci dostały naklejki  z Elmerem oraz kolorowanki.