• Zbiórka starych telefonów komórkowych

• 24.10.2019 22:13
        • W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2019, zapraszamy do akcji

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

W sali 106 zbieramy stare, używane, niepotrzebne telefony komórkowe bez baterii, które po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

ZBIÓRKA W NASZEJ SZKOLE POTRWA DO 11 listopada br.

Szkołą, która zbierze najwięcej starych telefonów otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu.

*Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.ekophone.pl w zakładce Regulamin Konkursu jesień 2019.

• Zimowe kurtki i buty dla polskich dzieci z Hyrowa na Ukrainie

• 23.10.2019 09:24
        • Szanowni Państwo,
          od poniedziałku 21 października do 8 listopada 2019 roku w sali 106 będziemy przyjmować zimowe buty od numeru 27 do 42 oraz kurtki zimowe od wzrostu 96 cm do 172 cm dla 59 biednych polskich dzieci z Hyrowa na Ukrainie. Zbieramy tylko rzeczy czyste i w bardzo dobrym stanie.
          Za okazane wsparcie z góry dziękuję
          Aleksandra Lewandowska
          Opiekun Szkolnego Koła Małego Wolontariatu
        • Zbiórka żywnoćsi PCK

• 10.10.2019 22:46
        • W dniach od 14 do 18 października 2019 roku w związku z obchodami Światowego Dnia Głodu nasza szkoła włącza się w zbiórkę żywności i pieniędzy prowadzoną przez obchodzący w tym roku 100 lat działalności -Polski Czerwony Krzyż. Artykuły o przedłużonym terminie ważności będą zbierane w holu szkoły. Potrzebne są konserwy, makarony, kasze, ryże, mąka, cukier, sól, herbata itp. Zapraszamy wszystkich, którym nieobojętne jest głod i ubóstwo o wsparcie potrzebujących.
        • Wielka Zbiórka Książek

• 07.05.2019 21:44
        • Szanowni Państwo,
          piszę do Państwa z ponownym zaproszeniem do udziału w Wielkiej Zbiórce Książek, która potrwa w naszej szkole do 24 maja 2019 roku.

Jak co roku zebrane książki zostaną przekazane szpitalom, hospicjom, domom dziecka, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym i centrum aktywności lokalnej. Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydane po 2000. roku - ważne, aby były w bardzo dobrym stanie technicznym, takie jakie przekazaliby Państwo bliskim w potrzebie.

Zapraszam do włączenia się w akcję i przynoszenie książek do sali 106.

Opiekun Szkolnego Koła Małego Wolontariatu
          Aleksandra Lewandowska
        • Opatrunek na ratunek

• 11.02.2019 23:06
        • Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w akcję Fundacji Redemptoris Missio "Opatrunek na ratunek". Misyjne szpitale w Afryce potrzebują dosłownie wszystkiego. W tropikalnym klimacie rany goją się trudniej. Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), igły, strzykawki jednorazowe, kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Zebrane w klasach 0-III materiały opatrunkowe można przekazywać Pani Aleksandrze Lewandowskiej, klasy starsze dostarczają je Pani Danucie Krzyżostaniak.

Zbiórka potrwa do 30 kwietnia 2019 roku