• Podziękowania PCK

• 01.01.2020 20:50
        • W imieniu Wielkopolskiego Okręgowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża składam na Państwa ręce wielkie podziękowania za udział w zbiórce żywności i pieniędzy z okazji Światowego Dnia Głodu.

Opiekun Szkolnego Koła Małego Wolontariatu
        • Podziękowanie od Fundacji Mam Marzenie

• 01.01.2020 20:19
        • Na naszą społeczność zawsze można liczyć. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich przyłączają się do każdej akcji, w której stawką jest uśmiech chorych dzieci. Tym razem wzięli udział w akcji " Dzień Pluszowego Misia" i dzięki nim do dzieci w szpitalach trafiły piękne, nowe zabawki.
        • Zbiórka żywności PCK- Świąteczna puszka dla głodnego brzuszka

• 09.12.2019 22:48
        • Przyszło nam żyć w bardzo trudnych czasach. Na co dzień widzimy wiele skrajności. Obok ludzi bardzo bogatych żyją bardzo biedni, a nawet bezdomni.  Do PCK zgłasza się bardzo dużo ludzi na skraju ubóstwa. Osoby te czesto nie dysponują kuchnią i w związku z tym nie mają możliwości przygotować sobie niektórych posiłków, dlatego tym razem prosimy o przynoszenie produktów do bezpośredniego spożycia np. konserw mięsnych, rybnych oraz słodyczy. Zbiórka będzie prowadzona w holu szkoły od 10-13 grudnia br.

Z góry dziękuję za okazane serce i pomoc potrzebującycm

Opiekun szkolnego koła Małego Wolontariatu
          Aleksandra Lewandowska

• Zbiórka zabawek z okazji Dnia Pluszowego Misia

• 11.11.2019 23:33
        • Szanowni Państwo!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie chcemy przyłączyć się do akcji Fundacji Mam Marzenie, która co roku 25 listopada uszczęśliwia małych pacjentów poznańskich oddziałów szpitalnych.
          Od 14 do 21 listopada br. w naszej szkole do sali 106 można przynosić NOWE ZABAWKI.

Pragniemy to bardzo mocno podkreślić, ponieważ w zeszłych latach były nam dostarczane zabawki używane, które jak się okazało ze względów higieniczno- sanitarnych nie mogą być wręczane małym pacjentom. Prosimy więc o zostawienie przyczepionych metek do pluszaków.
          Zabawki, które można również dostarczać, to oczywiście wszelkiego rodzaju NOWE gry, zabawki, a także artykuły szkolne i książki.

JAKICH ZABAWEK NIE ZBIERAMY
          Jak podkreślałam to wcześniej – nie zbieramy zabawek używanych, brudnych i zniszczonych.
          To nie jest akcja kierowana do szpitali tylko bezpośrednio do chorych dzieci, które nie będą musiały otrzymanej zabawki zostawić w szpitalu. Będą mogły zabrać ją po zakończonym leczeniu do domu.

Aleksandra Lewandowska
          Opiekun Szkolnego Koła
          Małego Wolontariatu
        • Zaproszenie na heppening Fireshow

• 23.10.2019 16:38
        • Oddział Rejonowy PCK w Poznaniu uprzejmie informuje, 25 października w Dzień Młodzieży Czerwonokrzyskiej o godzinie 19.00 na Placu Wolności PCK z okazji 100 lecia swojej działalności organizuje happening Fireshow.
          Niesamowity pokaz tańca z ogniem, laserów i dźwięku wykonają członkowie Fundacji Pro Spin. Dodatkowo fontanna na Placu Wolności w Poznaniu w godzinach 19.00-20.00 rozświetli się na czerwono.
          Zapraszamy wszystkich członków, wolontariuszy i sympatyków Polskiego Czerwonego Krzyża do świętowania z nami. Będzie nam miło jeżeli w geście solidarności ubierzecie coś czerwonego.