• Zbiórka pluszowych zabawek

• 27.11.2016 23:46
      • W imieniu Fundacji Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizujemy zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Zbiórka potrwa do 21 listopada br. Zabawki można przekazywac do sali 106 lub zostawiać w portierni.
        Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane 25 listopada na oddziały dziecięce m.in w Poznaniu.
        Zapraszamy do galerii

• Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką Prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear”. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radości, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.

Zapraszamy do udziału w akcji. Oprócz nowych maskotek można również przekazać gry planszowe, zabawki, książki jak i artykuły plastyczne.