• Udział w projekcie "Uczymy się razem żyć"

• 27.11.2016 23:47
      • Uczniowie klasy II e oraz członkowie Szkolnego Koła Małego Wolontariatu 19 października 2016 roku brali udział w bardzo ciekawych warsztatach w ramach  kampanii społecznej- „Uczmy się razem żyć"-edukacja na rzecz integracji dzieci z niepełnosprawnością w szkołach ogólnodostępnych".  Lalki – mupety wielkości 1,5 metra poruszane przez aktorów przybliżyły dzieciom historię przyjaźni wesołego Maxa, zdrowego chłopca uwielbiającego grać w piłkę i Agatki -dziewczynki z Zespołem Downa. W lekki, a nawet nieco zabawny sposób przedstawione zostały niektóre problemy dziewczynki, wynikające z jej choroby. Po obejrzeniu przez uczniów inscenizacji i rozmowie z aktorami dzieci wzięły udział w kilku ćwiczeniach. Jedno z nich polegało na próbie mówienia ze słodką pianką/żelkiem w ustach. To zadanie miało na celu uzmysłowić uczniom, jak trudno jest mówić osobom z Zespołem Downa. Inne, polegające na podnoszeniu małej monety za pomocą nałożonej na dłoń grubej rękawiczki miało uświadomić dzieciom trudności, na które napotykają m.in. osoby z porażeniem mózgowym. Zdobycie tych doświadczeń oraz wczucie się w sytuację osób z niepełnosprawnościami uświadomiło małym widzom, że takie dzieci, jak Agatka, ale i inne dzieci z niepełnosprawnościami potrafią wesoło się bawić, są dobre, miłe i nie tylko można, ale warto się z nimi zaprzyjaźnić.
        Cieszymy się, że udało się nam znaleźć w grupie 18 szkół z terenu całej Wielkopolski, które zakwalifikowały się do Projektu „Uczmy się razem żyć” realizowanego przez WIFOON dzięki współfinansowaniu ze środków PFRON, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
        Zapraszamy do galerii.