• Dni patriotyczne w maju

• 07.05.2024 15:30
        • W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel zorganizowany przez uczniów klasy 1a i 2c. W apelu  uczestniczyli wszyscy uczniowie uczęszczający do klas edukacji wczesnoszkolnej.
        • Projekt Wangari Mathaai - Drzewo jest warte więcej niż jego drewno - w SP2

• 07.05.2024 15:27
        • W projekcie wzięła udział klasa 7a, a zajęcia przeprowadziła pani Beata Hołderna – nauczycielka geografii. W dniu 3 marca 2024 uczniowie wspólnie czytali książkę  Wangari Maathai - kobiety, która posadziła miliony drzew.  Książka zrobiła na nich ogromne wrażenie, uczniów wzruszyła  historia Wangari, a ilustracje bardzo się podobały. Uczniowie zgłębili też swoją wiedzę o Kenii. Klasa obejrzała wywiady oraz film dokumentalny z udostępnionych linków.
        • Konkursy z języka niemieckiego w SP 2

• 07.05.2024 15:22
        • W drugim półroczu w naszej szkole odbył się kolejny cykl konkursów z języka niemieckiego: "Gruesse aus den  Winterferien", " Osterkarte", "Ostersrauss - Sitten und  Brauche".
        • Zwycięstwo ucznia SP2 w konkursie języka angielskiego

• 07.05.2024 15:18
        • W dniu 18 marca, z okazji Dnia Świętego Patryka, w Szkole Podstawowej w Stęszewie odbył się konkurs języka angielskiego. Z naszej szkoły uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klas piątych: Maria Masłowska, Andrzej Ciszek i Stanisław Kalisiak.
        • Wielkanocna przygoda

• 07.05.2024 15:15
        • W środę 27 marca br. przed Świętami uczniowie klasy 1b dowiedzieli się, że Zajączek Wielkanocny potrzebuje pomocy. Chętnie wzięli udział w zabawie (Tajnej misji), której celem było zdobycie kodu do drzwi domu szaraka.
        • Wielkanocne zwyczaje

• 07.05.2024 15:07
        • Dnia 26 marca br. Ignacy przyszedł do szkoły na zajęcia ze  swoją mamą. Kiedy oglądaliśmy plakat z rodzinnymi zdjęciami, Ignacy opowiadał o sobie, swoich rodzicach, rodzeństwie, zainteresowaniach, ulubionych dyscyplinach sportowych oraz osiągnięciach. Pani Jolanta przygotowała interesującą  prezentację o Wielkanocy.
        • Udane debaty na szkolne tematy

• 07.05.2024 14:37
        • 3 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się zajęcia w ramach projektu "SłowoTALK" prowadzonego przez pięcioro uczniów Liceum Św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Zaczęliśmy od wykładu dla klas szóstych, poświęconego zasadom dobrej komunikacji między ludźmi, zarówno w codziennej rozmowie, jak i w dyskusji. Poruszone zostały m.in. takie zagadnienia, jak asertywność, mowa ciała, skuteczna argumentacja i aktywne słuchanie.
        • Spotkanie w Domu Dziecka w Kórniku Bninie

• 07.05.2024 14:31
        • Młodzież Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w dniu 22 marca 2024 roku uczestniczyła w spotkaniu z  panią Magdaleną Krupą dyrektor Domu Dziecka w Kórniku Bninie. Była to wartościowa lekcja, podczas której uczniowie mieli okazję poznać codzienne funkcjonowanie placówki.