• Udane debaty na szkolne tematy

• 07.05.2024 14:37
      • 3 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się zajęcia w ramach projektu "SłowoTALK" prowadzonego przez pięcioro uczniów Liceum Św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Zaczęliśmy od wykładu dla klas szóstych, poświęconego zasadom dobrej komunikacji między ludźmi, zarówno w codziennej rozmowie, jak i w dyskusji. Poruszone zostały m.in. takie zagadnienia, jak asertywność, mowa ciała, skuteczna argumentacja i aktywne słuchanie.
      • Następnie szóstoklasiści mieli okazję zastosować teorię w praktyce - w dyskusjach w gronie swoich koleżanek i kolegów z klasy. Najchętniej wybieranymi tematami były "Czy lepiej przeczytać książkę, czy obejrzeć jej ekranizację?","Czy powinno się sprzedawać fast food lub słodycze w szkołach?" oraz "Czy używanie telefonów w szkole na przerwach powinno być zabronione?". Uczniowie wykazali się błyskotliwością w argumentacji, propozycja i opozycja stosowały
        rady z wykładu, starając się wszechstronnie rozważyć problemy i wspólnie znaleźć rozwiązania.
        Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom za bardzo miłe przyjęcie, a uczniom za zaangażowanie!
        Strona internetowa naszego projektu: https://tinyurl.com/slowotalk Instagram: slowo.talk Zespół "SłowoTALK": Zofia Harasimowicz, Piotr Kamola, Lena Mackiewicz, Jeremi Pałubicki, Szymon Robak.

Piotr Kamola