• Podsumowanie współzawodnictwa sportowego powiatu poznańskiego w roku szkolnym 2023/24

• 16.06.2024 22:01
      • Podsumowanie współzawodnictwa sportowego powiatu poznanskiego w roku szkolnym 2023/24
        • Podsumowanie współzawodnictwa sportowego powiatu poznańskiego za rok 2023/2024

• 14czerwca 2024r o godz. 10.00  na stadionie sportowym przy  Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego XXV Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej za rok  2023/2024. Organizatorem spotkania był Szkolny Związek Sportowy   „Wielkopolska”.

Na uroczyste spotkanie przybyli pan Tomasz Łubiński, Wicestarosta Poznański,  pan Edward Strzymiński, Wiceprezes Szkolnego Związku Sportowego ”Wielkopolska”, pan Andrzej Balcerek, Burmistrz miasta Puszczykowo.   W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy zwycięskich szkół i przedstawiciele gmin.

Na podsumowaniu współzawodnictwa sportowego Szkół Powiatu Poznańskiego za rok 2023/2024 szesnście szkół zostało nagrodzonych tytułem „ Najbardziej usportowionej Szkoły w Powiecie Poznańskim”.

Wśród Szkół Podstawowych  w kategorii Dzieci nagrodzone zostały:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie          453 pkt

II miejsce – Zespół Szkół w Krośnie                                      427,5 pkt

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Lusowie                         410 pkt

IV miejsce –Szkoła Podstawowa  nr2 w Plewiskach              386,5 pkt

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr1  w Kórniku                    377pkt

VI miejsce – Szkoła Podstawowa  w Dabrówce                     373 pkt

Wśród Szkół Podstawowych  w kategorii Młodzieży Szkolnej nagrodzono:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Lusowie                        450pkt

II miejsce-Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie    434   pkt

III miejsce-Szkoła Podstawowa w Kamionkach                  426 pkt

IV miejsce-Szkoła Podstawowa nr1 w Mosinie                   389 pkt

V miejsce-Szkoła Podstawowa w Stęszewie                      388,5pkt

VI miejsce- Zespół Szkół w Krośnie                                    320,5 pkt

Wyróżniono Szkoły Ponadpodstawowe

I miejsce Zespół Szkół  nr 1w Swarzędzu 92 ptk

•  II miejsce Liceum Ogólnokształcące w Puszczykowie 84 pkt

• III miejsce Zespół Szkół  Technicznych w Tarnowie Podgórnym  78 pkt

Wyróżniono 3 najbardziej usportowione gminy:

Gmina Mosina                     2097 5 pkt

Gmina Kórnik                       1946 pkt

Gmina Tarnowo Podgórne   1823,5 pkt

Szkoły  rywalizowały w 15 dyscyplinach sportowych: lekkoatletycznych, grach zespołowych, szachach , warcabach, pływaniu. Uzyskane  przez zawodników miejsca były punktowane a następnie sumowano 10 najlepszych wyników. Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie  w kategorii  Igrzyska Młodzieży   wzięła udział w 18 zawodach i po zsumowaniu 10 najlepszych wyników uzyskała 434 punkty co dało jej drugie miejsce we współzawodnictwie.Nasza Szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie najbardziej usportowionych szkół.

Gratulacje!
        •                                                                  Nauczycielka wychowania fizycznego
          •                                                                  Marzenna Johaniewicz