• Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna- powiat poznański

• 07.05.2024 19:03
      • Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna-powiat poznański
      • W ramach Igrzysk Powiatu Poznańskiego 25 kwietnia 2024 r na puszczykowskim stadionie lekkoatletycznym odbyły się Finały Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze lekkoatletycznej . Na to sportowe spotkanie uczniowie szkół podstawowych powiatu poznańskiego stawili się w komplecie. Zespoły chłopców reprezentowały 6 szkół natomiast dziewczęta 8. W zawodach prawo startu miało 16 zawodników/zawodniczek ze szkoły.  Młodzież startowała w następujacych konkurencjach: w bloku szybkościowym 100 metrów,300 metrów, w bloku wytrzymałościowym 600 metrów i 1000 metrów, w bloku rzutów  rzut oszczepem,rzut dyskiem,pchnięcie kulą w bloku skocznościowym,skok w dal Każda konkurencja była punktowana a suma 12 najlepszych rezultatów zawodniczek/zawodników ustalała pozycję szkoły w rywalizacji.Klasyfikacja końcowa wsród dziewcząt była nastepujaca:

1 msc SP2 w Zalesewie

2 msc SP1 w Mosinie

3 msc  SP2 w Plewiskach

4 msc SP2w Puszczykowie

5 msc SP w Paczkowie

6 msc ZS w Krośnie

7 msc SP1 w Puszczykowie

8 msc  SP3 w Swarzędzu

Klasyfikacja końcowa wsród chłopców była nastepujaca:

1 msc SP2 w Mosina

2 msc  SP2 w Puszczykowie

3 msc  SP w Lusowie

4. msc SP3 w Swarzędzu

5 msc SP2 w Plewiskach

6 msc SP w Zalesewie

Uczennice naszej Szkoły Podstawowej nr 2 wystąpiły w nastepujących konkurencjach:

Bieg na 100 metrów: Zofia Pawlak- 15,04s,  Ewa Kaniecka-  15,29 s

Pchniecie kulą: Ludwika Nieckarz- 5.30, Małgorzata Cybichowska 5.30

Skok w  dal: Aleksandra Bobrowska, Barbara Görke

Bieg na 600 metrów: Hanna Bartkowiak- 2.00 3 msc

Bieg na 1000 metrów:Natalia Dydymska- 3.49 2 msc

Sztafeta 4x100metrów:  Zofia Pawlak, Ewa Kaniecka, Magdalena Łopatowska, Barbara Görke uzyskały czas 1:03,22 i zajęły 3 msc

Gratulacje dla całego zespołu!

Nauczycielka Wychowania Fizycznego

Marzenna Johaniewicz