• Dzień Sportu w SP2

• 08.06.2024 20:30
      • Dzień Sportu w SP2
      • Święto Sportu w Szkole Podstawowej nr2 w Puszczykowie

Tegoroczne obchody Dnia Sportu w SP 2 odbyły się 24.05.2024 r na boisku sportowym w Liceum Ogólnokształcącym i Szkoły Podstawowej nr2 oraz salach gimnastycznych Szkoły Podstawowej. W zawodach sportowych udział wzięły klasy IV,V,VI,VII i VIII które w kompletach przybyły na płytę boiska oraz sale gimnastyczne  o godzinie 8.15. wraz ze swoimi wychowawcami. Jak nakazuje wieloletnia tradycja zawody poprzedzono uroczystym otwarciem.

Rywalizację sportową pomiędzy klasami przeprowadzono w grach zespołowych w klasach 5-8. Klasy 4. rywalizowały w wyścigach rzędów.

Każda klasa do współzawodnictwa typowała po 4-5 dziewczynek i i 4-5chłopców do gry w piłkę koszykową oraz 6- 7. do gry w piłkę ręczną  W wyscigach rzędów do każdej konkurencji mogli to być inni uczniowie. Pozwoliło to na udział prawie wszystkim przybyłym uczniom. Klasy „walczyły” w swoich grupach wiekowych, czwartoklasiści z czwartoklasistami i piątoklasiści z piątoklasistami … i tak dalej. Koleżanki i koledzy dopingowali przedstawicieli swoich klas. Duch rywalizacji udzielił się wszystkim. Połączony z radością i swobodą sprawił, że było to prawdziwe „święto sportu”,

Zawody zakończyły się następująco:  klasa IV B  klasa IV A i  IV C w formie zabawowej bez uzyskiwania miejsc. W piłce koszykowej I miejsce klasa VA dziewczynki i chłopcy,  II miejsce  klasa VB dziewczynki i III miejsce  chłopcy, III miejsce klasa VC dziewczynki i  II miejsce chłopcy, I miejsce Klasa VI D dziewczynki, II miejsce klasa   VI B dziewczynki, III miejsce klasa VIA dziewczynki,III miejsce klasaVIC dziewczynki ,I miejsce klasa VI A chłopcy,II miejsce klasa VIC chłopcy,III miejsce klasa VID chłopcyi IV miejsce klasa VI B chłopcy. W piłce ręcznej I miejsce klasa VIIB dziewczynki,II miejsce klas VIIA dziewczynki,I miejsce klasa VIIA chłopcy i II miejsce klasa VIIB chłopcy,I miejsce VIIIB dziewczynki ,II miejsce VIIIA dziewczynki,I miejsce VIIIA chłopcy,II miejsce VIIIB chłopcy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg długodystansowy, który był jednocześnie biegiem o tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 2. Spośród startujących 30 dziewczynek i 34 chłopców na podium stanęło w kategorii dzieci:Hanna Bogucka,Milena Czyżow, Gabriela Sadowska , Karol Ryglewicz, Bartłomiej Rzepecki,Szymon Gintrowicz w kategorii młodzieży: Marta Schneider,Aleksandra Bobrowska, Emilia Chruściany,Paweł Gosieniecki, Albert Napierała, Cezary Walczak.    Zwycięzcy tegorocznego biegu otrzymali medale ufundowane przez Panią Aldonę Muszyńską.

Nauczycielka wychowania fizycznego

Marzenna Johaniewicz