• Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

• 08.06.2024 20:39
      • Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych
      • Dziewczęta z dwójki na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

19 kwietnia  2024 r.  w Żerkowie odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz w ramach Licealiady. W biegach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz liceów. W zależności od kategorii wiekowej  i płci mieli do pokonania dystans 900, 1100, 1500 lub 2000 metrów. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 z Puszczykowa  z rocznika 2009-2010 po zajęciu 1 miejsca w zawodach powiatowych, zakwalifikowały się do tych Mistrzostw.  Dla dziewcząt starszych trasa biegu to 1100 metrów.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Puszczykowa z rocznika 2009-2010 uzyskały miejsca: Hanna Bartkowiak 36miejsce,Marianna Cierzniak 52  miejsce, Natalia Dydymska 55 miejsce, , Magdalena Łopatowska 86 miejsce, Zofia Pawlak 101, Wiktoria Kajca 103. Z województwa wielkopolskiego swoje reprezentacje  w tych rocznikach dziewcząt wystawiły 62. Szkoły podstawowe, startowały 186. zawodniczki. Wyniki naszych uczennic uplasowały naszą szkołę na 8 pozycji w Wielkopolsce. Dobra wielkopolska organizacja zawodów pod względem przygotowania trasy biegu, zabezpieczenia sprzętu i opieki osób obsługujących imprezę sprzyjała miłej sportowej atmosferze i zasługuje na podziękowanie.

Gratulacje dla dziewcząt!

Nauczycielka Wychowania Fizycznego