• POWSTANIE WIELKOPOLSKIE - 100 rocznica

• 29.12.2018 20:58
      • Bo my z Nich wszyscy...
      • 27 grudnia, z okazji 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, społeczność naszej szkoły wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu. Przed budynkiem szkoły, w uroczystej oprawie, odsłonięty został pomnik poświęcony naszemu patronowi - Powstańcom Wielkopolskim. Uroczystości towarzyszyła przygotowana na terenie szkoły okolicznościowa wystawa, na której zgromadzono m.in. pamiątki dotyczące Powstania, na co dzień pozostające w prywatnych kolekcjach mieszkańców Puszczykowa.
        Można było również obejrzeć trzy okolicznościowe wystawy: "Ojcowie Niepodległości" (IPN Szczecin) "Kadry Wolności" (Głos Wielkopolski) oraz "HEROsi wolności" (Kłecko).

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli i udostępnili cenne pamiątki oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wystaw.

Link do galerii: powstanie wielkopolskie