• Klasa 3c w Castoramie

• 05.04.2024 08:24
      • W dniu 13 marca 2024 roku klasa 3c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie wyruszyła do Castoramy, aby wziąć udział w warsztatach "Majsterkowo". Uczniowie mieli okazję odkryć swoje techniczne uzdolnienia pod czujnym okiem doświadczonych pań instruktorek, które cierpliwie udzielały rad i wskazówek.
      • Głównym celem wyprawy było nabycie umiejętności wykonania drewnianego stojaka.  Dzięki gotowym elementom praca nie sprawiła dzieciom najmniejszych trudności. Zaczęły od dopasowania do siebie kolejnych elementów, potem je zbijały gwoździami, sklejały klejem, a na końcu chętni malowali je na wybrany przez siebie kolor. Każdy mógł z łatwością przekształcić swoją koncepcję w rzeczywistość. Pomysłów było wiele, okazało się, że przeznaczenie stojaków było różne, od wieszaka na kubki, przez stojak na biżuterię, po żerdzie dla papug.

Już na początku zajęć atmosfera była niesamowita - dzieci były podekscytowane i gotowe do działania. Przez całe zajęcia pracowały z determinacją i zaangażowaniem, starając się jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności. Wszyscy wiedzieli, że przed nimi niezwykła okazja, by nie tylko rozwijać swoje zdolności manualne, ale także kreatywność i umiejętność współpracy w grupie.

Przez całe zajęcia grupa młodych majsterkowiczów pracowała z determinacją i zaangażowaniem, dzięki czemu stworzyła unikalne, ale bardzo praktyczne dzieła. Z dumą i radością uczniowie pakowali je do domu

Udział w warsztatach „Majsterkowo” był niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Dzieci miło spędziły czas, rozwijając swoje pasje. Jesteśmy wdzięczni Castoramie za umożliwienie wzięcia udziału w tym programie edukacyjnym, zwłaszcza, że udział w nim był nieodpłatny.

A.Lewandowska