• Obchody Dnia Kobiet w klasie 3c SP 2

• 05.04.2024 08:26
      • Dzień 8 marca był dla klasy 3c dniem pełnym radości. Były kwiatki i prezenty dla koleżanek i pań nauczycielek. W ramach obchodów Dnia Kobiet, dzieci wybrały się do Biblioteki Miejskiej CAK im. Małgorzaty Musierowicz w Puszczykowie.
      • Spotkały się tam ze swoją ulubioną, panią Justynką Nawrocką, która tym razem przygotowała lekcję biblioteczną poświęconą twórczości poznańskiej pisarki- Małgorzaty Musierowicz, autorki książek dla dzieci młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o jej życiu i twórczości. Tradycyjnie, były zadania do wykonania, tym razem: ułożenie chronologicznie tytułów, a następnie dopasowanie do nich książek i ozdabianie zakładek z cytatami. Z okazji Dnia Kobiet, chłopcy wręczyli kwiatki także Pani Justynce. Był też słodki poczęstunek -przepyszne pączki. Chwila na rozmowę przy aromatycznej, owocowej herbatce dała wszystkim radość ze wspólnie spędzonego czasu w miejscu, pachnącym książkami pełnymi ciekawych przygód i fascynujących opowieści. Wizyty w bibliotece należą do ulubionych wycieczek uczniów i uczennic z klasy 3c, umożliwiają poszerzanie ich horyzontów i rozwijanie pasji czytelniczych. Już trzy lata uczestniczą w tych spotkaniach. Mają karty biblioteczne, więc po spotkaniach z panią Justynką zawsze mogą wypożyczyć wybrane książki, co bardzo lubią. Tym razem też tak się stało.

Aleksandra Lewandowska