• Z wizytą w Domu Dziecka Kórnik – Bnin

• 05.12.2018 14:02
      • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.

Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

•

Kolejny już raz społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2  w Puszczykowie zorganizowała zbiórkę słodyczy na podwieczorki  dla   Dzieci z Domu Dziecka Kórnik – Bnin. W listopadowy piątek przedstawiciele społeczności z klas 8 i  III gimnazjum, którzy są zaangażowani w szkolny wolontariat  wraz  pedagogiem szkolnym  p. Agnieszką Wojtkowiak – Urbaniak i katechetką p. Barbarą Kokot zebrane dary zawieźli do Domu Dziecka. Każda wizyta w Domu Dziecka jest bardzo wychowawcza dla naszych uczniów. Sprawia, że  uczniowie stają się  wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci. Bardziej doceniają to, co mają, zarówno w sensie materialnym, jak i  personalnym. Doceniają relacje  rodzinne oraz troskę  i miłość jaką na co dzień otaczają ich najbliżsi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się do tego niezwykle cennego przedsięwzięcia.

Agnieszka Wojtkowiak - Urbaniak