• Nietypowa lekcja w SP2

• 12.10.2024 00:02
      • W Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się niezwykłe warsztaty piekarnicze pt. “Pieczywo źródłem dobrej energii”, w których uczestniczyli uczniowie i uczennice klas 4, 5 i 6.
      • Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować bułki, które następnie ozdabiały różnymi ziarnami. Warsztaty rozpoczęły się od mini wykładu na temat wartości odżywczych zbóż oraz procesu ich mielenia. Uczniowie i uczennice dowiedzieli się o różnych rodzajach ziaren i różnych rodzajach zbóż, co wzbogaciło ich wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Podczas warsztatów dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda proces pieczenia bułek oraz jakie składniki są niezbędne do ich przygotowania. Uczestnicy i uczestniczki z zapałem angażowali się w każdy etap pracy, a ich entuzjazm był zaraźliwy. Następnie każdy z uczniów mógł zjeść bułki, które własnoręcznie przygotował.

To wspaniałe doświadczenie nie tylko rozwija umiejętności kulinarne, ale również edukuje dzieci na temat wartości zdrowotnych produktów zbożowych. Warsztaty pokazały, jak ważne jest korzystanie z naturalnych składników oraz jak można zdrowo się odżywiać.

Dziękujemy Państwu Katarzynie i Arkademu Mojzykiewiczom za przeprowadzenie tych smakowitych lekcji.
        Beata Durczewska