• Uczniowie SP2 w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

• 13.05.2024 12:18
        • Uczniowie klas 3a i 3c zakończyli udział w całorocznym ogólnopolskim projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W ramach cyklu "Filmowe podróże", raz w miesiącu docierali komunikacją miejską do Mosińskiego Ośrodka Kultury, gdzie brali udział w zajęciach edukacyjnych, rozwijających wrażliwość i przygotowujących do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.

• Inspirujące spotkanie z poetką i wykładowcą w SP2

• 13.05.2024 11:29
        • W poniedziałkowy przed południem 6 maja 2024 roku dzieci z klasy II c odwiedziła pani Emilia Kledzik. Pani Emilia pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie  prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej.
        • Spotkanie z panią laborantką w SP2

• 13.05.2024 11:27
        • Gościem klasy II C w środę 8 maja była pani związana zawodowo z diagnostyką laboratoryjną. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się z czego składa się krew i jaką pełni rolę w naszym organizmie.
        • Bezpieczeństwo – zasady na całe życie

• 13.05.2024 11:25
        • Ciekawe spotkanie miało miejsce w SP2 w czwartek 9 maja. Klasy drugie miały możliwość wysłuchania ważnych informacji na temat bezpieczeństwa w drodze i poznania podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym.
        • Wyjątkowe spotkanie w SP2

• 13.05.2024 11:23
        • Niedawno uczniowie klas 2c i 3a mieli okazję spotkać się z Panem Michałem Filipiakiem - trenerem tenisa, autorem świetnych książek promujących sport oraz sportowe wartości. Autor rozmawiał z dziećmi o uczciwości, odpowiedzialności, odwadze, wytrwałości, szacunku i współpracy (nie tylko w sporcie).
        • Wspólny projekt plastyczny w SP2

• 13.05.2024 11:20
        • Uczniowie klas 1-3 wspólnie wykonali wiosenną dekorację, zdobiącą jeden ze szkolnych korytarzy. Jest to już trzecia odsłona projektu, który ma na celu kreatywne   zagospodarowanie czasu podczas przerw oraz zajęć świetlicowych.
        • Czytamy w SP 2

• 13.05.2024 11:17
        • Z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz minionego Dnia Książki i Praw Autorskich każda klasa wykonała plakaty z informacjami DLACZEGO WARTO CZYTAĆ, zapytali o ulubione książki nauczycieli i dyrekcję oraz stworzyli LISTĘ PRZEBOJÓW CZYTELNICZYCH, dzięki której powstał BOOKFLIX książek polecanych przez uczniów.
        • Dni patriotyczne w maju

• 07.05.2024 15:30
        • W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel zorganizowany przez uczniów klasy 1a i 2c. W apelu  uczestniczyli wszyscy uczniowie uczęszczający do klas edukacji wczesnoszkolnej.
        • Projekt Wangari Mathaai - Drzewo jest warte więcej niż jego drewno - w SP2

• 07.05.2024 15:27
        • W projekcie wzięła udział klasa 7a, a zajęcia przeprowadziła pani Beata Hołderna – nauczycielka geografii. W dniu 3 marca 2024 uczniowie wspólnie czytali książkę  Wangari Maathai - kobiety, która posadziła miliony drzew.  Książka zrobiła na nich ogromne wrażenie, uczniów wzruszyła  historia Wangari, a ilustracje bardzo się podobały. Uczniowie zgłębili też swoją wiedzę o Kenii. Klasa obejrzała wywiady oraz film dokumentalny z udostępnionych linków.