• Zbiory biblioteki

• ZBIORY BIBLIOTEKI:

Książki

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy obecnie (stan na 1.01.2017 r.):

• 18.550 egzemplarzy stanowiących własność Szkoły Podstawowej nr 2,
          • 2.535 egzemplarzy stanowiących własność Gimnazjum nr 2.

Zapewniamy lektury obowiązkowe oraz uzupełniające. Posiadamy księgozbiór literatury popularnonaukowej z poszczególnych dziedzin wiedzy, w tym księgozbiór dla nauczycieli. Staramy się (w zależności od możliwości finansowych) systematycznie wzbogacać zbiór szeroko rozumianej beletrystyki, zapewniając nowości z list bestsellerów, książki warte przeczytania i oczywiście klasykę. Najcenniejsze zbiory biblioteki stanowią księgozbiór podręczny, znajdujący się w kąciku czytelniczym, z którego można korzystać tylko na miejscu lub wypożyczać poza bibliotekę po uzyskaniu zgody bibliotekarza. Składa się on z encyklopedii ogólnych, encyklopedii specjalnych z różnych dziedzin wiedzy, leksykonów, słowników języka polskiego, słowników języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego, albumów oraz atlasów. W czytelni udostępniamy również prenumerowane czasopisma.

Zbiory specjalne

Zbiory biblioteki obejmują również dokumenty niepiśmiennicze:

• wideokasety, płyty CD, DVD, CD-ROM czy kasety magnetofonowe,
          • pomoce dydaktyczne dla klas 0-3 z firmy EPIDEIXIS:

- PUS-y (Zestawy klocków POMYŚL - UŁÓŻ - SPRAWDŹ) z zeszytami ćwiczeń z ortografii, gramatyki, matematyki, języka polskiego, muzyki, ruchu drogowego, spostrzegawczości i logicznego myślenia,

- palety z tarczami z zakresu wiedzy o środowisku, z matematyki, języka polskiegoo i o ruchu drogowym,

- korale matematyczne,

- statki matematyczne z kartami pracy,

- osie liczbowe z klockami,

- piramidy ortograficzne i matematyczne,

• zestawy LOGICO - tabliczka i ćwiczenia ortograficzne z trzech poziomów
          • gry edukacyjne.

Dzięki nim uczniowie mogą łatwiej opanować wiedzę i umiejętności w atrakcyjnej formie. Zbiory specjalne przeznaczone są do wykorzystywania podczas lekcji.

Czytelnia i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

Czytelnia oraz centrum są ulubionym miejscem naszych uczniów.

W naszej bibliotece zapewniamy:
                            v      wolny dostęp do półek,
                            v      4 stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu,
                            v      w kąciku czytelniczym 6 miejsc do samodzielnej pracy.