• Misja Szkoły Podstawowej nr 2

im. Powstańców Wielkopolskich

w Puszczykowie

na lata 2022/27

Współczesny świat, którego istotnym elementem jest edukacja i szkoła, wymaga od nauczycieli, rodziców i uczniów wciąż nowego, innego lepszego podejścia do szeroko pojętego rozwoju. Nasze myślenie o edukacji wciąż się zmienia, podobnie jak warunki, w których żyjemy. Świat za 20 lat z pewnością będzie wyglądał inaczej, jednak na podstawie wielu badań edukacyjnych możemy się do tych zmian lepiej przygotować.

Istotnymi zjawiskami, które mają wpływ na jakość edukacji naszych dzieci, są zdaniem ekspertów:

• Rozwijanie kultury uczenia się
          • Wykorzystywanie umiejętności
          • Sprawna adaptacja do zachodzących zmian
          • Podążanie za rozwojem technologicznym
          • Sprawność cyfrowa
          • Kreatywność
          • Zaangażowanie na rzecz zmian klimatycznych

(Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030)

Biorąc pod uwagę powyższy dokument (ZSU 2030), kompetencje kluczowe opisane przez dyrektywy unijne, kierunki polityki edukacyjnej państwa, współczesne badania pedagogiczne stworzyliśmy Misję Szkoły na lata 2022/27.

HASŁO:

„Lepszy Ja- lepszy świat”

Tu i teraz budujemy swoją przyszłość.

LOGO:

ZADANIA:

1. Budowanie pozytywnych relacji:
          • mózg jest organem społecznym, dobrze funkcjonuje tylko w pozytywnej przestrzeni
          • nie wszyscy muszą osiągnąć ten szczyt, lecz każdy musi osiągnąć swój
          • odejście od tradycyjnej kultury błędu na rzecz kultury wspierania rozwoju ucznia
          • praca na zasobach, a nie deficytach ucznia
          • wspieramy współpracę zamiast rywalizacji

2. Rozwijanie strategii skutecznego uczenia się:

• konieczność uczenia się nowych rzeczy przez całe życie powoduje, że już od najwcześniejszych lat powinniśmy znać różne techniki zdobywania wiedzy i umiejętności
          • nie tylko cel lekcji jest ważny, ale również droga dojścia do niego (zaangażowanie, emocjonalność i aktywność ucznia)
          • pamięć nie jest magazynem