• Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w powiecie poznańskim w roku szkolnym 2021/2022

• 23.06.2022 11:09

• Podsumowanie współzawodnictwa sportowego powiatu poznańskiego za rok 2021/20

• 13 czerwca 2022r o godz. 11.30 w Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego XXIII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej za rok 2021/2022. Organizatorem spotkania był Szkolny Związek Sportowy   „Wielkopolska”.

Na uroczyste spotkanie przybyli pan Tomasz Łubiński, Wicestarosta Poznański,   Zdzisław Urbańczyk Prezes Szkolnego Związku Sportowego ”Wielkopolska”.   W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy zwycięskich szkół i przedstawiciele gmin.

Na podsumowaniu współzawodnictwa sportowego Szkół Powiatu Poznańskiego za rok 2021/2022 piętnaście  szkół zostało nagrodzonych tytułem „ Najbardziej usportowionej Szkoły w Powiecie Poznańskim”.

Wśród Szkół Podstawowych  w kategorii Dzieci nagrodzone zostały:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rokietnicy

II miejsce – Szkoła Podstawowa  nr2  w Puszczykowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Lusowie

IV miejsce –Szkoła Podstawowa w Kamionkach

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

VI miejsce – Szkoła Podstawowa  nr 1w Puszczykowie

Wśród Szkół Podstawowych  w kategorii Młodzieży Szkolnej nagrodzono:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w  Lusowie

II miejsce-Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie

III miejsce-Szkoła Podstawowa w Rokietnicy

IV miejsce-Szkoła Podstawowa nr1 w Puszczykowie

V miejsce-Szkoła Podstawowa w Kamionkach

VI miejsce-Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie

Wyróżniono Szkoły Ponadpodstawowe

I miejsce – Zespół Szkół  nr 1w Swarzędzu

II miejsce- Liceum Ogólnokształcace w Puszczykowie

III miejsce- Zespół Szkół w Kórniku

Wyróżniono 3 najbardziej usportowione gminy:

Gmina Mosina

Gmina Kórnik

Gmina Komorniki

Szkoły  rywalizowały w 15 dyscyplinach sportowych: lekkoatletycznych, grach zespołowych, szachach , warcabach, pływaniu. Uzyskane  przez zawodników miejsca były punktowane a następnie sumowano 10 najlepszych wyników. Szkoła podstawowa nr2 w Puszczykowie wzięła udział w 15 zawodach i po zsumowaniu 10 najlepszych wyników uzyskała  w kategorii Dzieci 402,5 punktów co dało jej 2 miejsce we współzawodnictwie. W kategorii  Igrzyska Młodzieży   wzięła udział w 16 zawodach i po zsumowaniu 10 najlepszych wyników uzyskała 410 punktów co dało jej drugie miejsce we współzawodnictwie.Nasza Szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie najbardziej usportowionych szkół.

Marzenna Johaniewicz