• „Wigilijna ulica” – jasełka w Szkole Podstawowej nr 2 w Puszczykowie

• 01.03.2024 23:00
      • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Wiąże się z nim wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są jasełka. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie podjęli się zadania i przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie.
      • Jasełka zostały wystawione w grudniu dla społeczności szkolnej oraz w styczniu dla rodziców i wszystkich mieszkańców Puszczykowa. Spektakl osadzony we współczesnych realiach nawiązywał jednocześnie do tradycyjnych wydarzeń, które miały miejsce w Betlejem. Uczniowie wcielili się w role biznesmenów, nastolatek, samotnych babć, ludzi robiących zakupy, zabieganej rodziny oraz reportera i kamerzysty. W tej krzątaninie, gorączkowego biegania po sklepach, kupowania prezentów, przystrajania mieszkań, przygotowywania potraw wigilijnych,  zapomina się o prawdziwym sensie Świąt Bożego Narodzenia. W wywiadach, które przeprowadza na ulicy reporter, pytając czym są  święta, okazuje się, że tylko dziecko czuje właściwą istotę wydarzeń i wie, że Jezus przychodzi do naszych serc i domów przynosząc nam swoją miłość i pokój. W zabieganym świecie trzeba współczesnemu człowiekowi zatrzymać się, zostawić na chwilę obowiązki i pochłaniającą pracę, wejść do wnętrza swego serca i pomyśleć, co w  moim życiu jest ważne, co ważniejsze i co najważniejsze?

Na uwagę zasługuje scenografia przygotowana przez uczniów,  oprawa muzyczna uczennic z klas VI,  a przede wszystkim  widoczne aktorskie zaangażowanie uczniów z klasy VIII b, które uczyniły z całości niezwykle emocjonalne przedstawienie.

Opiekunkami jasełek były: Barbara Kokot i Beata Adamczyk – Durczewska.

Barbara Kokot