• Teatr Wielki 5 - koniec

• 07.01.2024 23:22
      • Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu to miejsce na wskroś magiczne. Przekonali się o tym uczniowie klas 3a i 3c, którzy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "O charakteryzacji, czyli jak zmienić piękną w bestię".
      • Pani Dominika - charakteryzatorka, na co dzień zajmująca się w teatrze makijażem i stylizacją włosów solistów - na oczach dzieci w kilkadziesiąt minut zamieniła sympatycznego Pana Darka w Bestię ze znanej baśni. Natomiast Pani Julia przybliżyła uczniom historię makijażu scenicznego i wyjaśniła, czym różnił się on od dzisiejszego makijażu. Zaznajomiła ich także z wyposażeniem i zadaniami pracowni charakteryzatorsko-perukarskiej, zdradzając przy okazji kilka patentów i sztuczek charakteryzatorkich. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób powstają peruki, maski oraz nakrycia głowy - w dodatku miały okazję przymierzyć wybrane przez siebie modele. Już nie mogą doczekać się kolejnej lekcji w teatrze! :)

Galeria: >>> kliknij tutaj <<<