• Technologia – praktyczne jej wykorzystanie.

• 07.01.2024 23:15
      • Dnia 1 grudnia,  klasa 2c gościła na lekcjach panią Justynę Głowacką, która  na co dzień zajmuje się między innymi tworzeniem stron internetowych.
      • Nasz gość  zaprezentował dzieciom, jak można wykorzystać sztuczną inteligencję  do tworzenia grafiki komputerowej. Pani Justyna, przedstawiła specjalne narzędzie, którego używa w swojej pracy  do tworzenia grafik i nie tylko - Canvę. To bezpłatny program do projektowania graficznego online, który może pomóc dzieciom w tworzeniu grafiki komputerowej. Canvę  można wykorzystać to do tworzenia plakatów, ulotek, zaproszeń, kolaży ze zdjęć i wiele więcej.

Lekcja z panią Justyną dała możliwość uczniom na stworzenie wspólnej kartki świątecznej, wykorzystując do tego sztuczną inteligencję.  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie zalety ma umiejętność pracy z narzędziami graficznymi. Odbyła się również rozmowa na temat bezpiecznego używania zasobów internetowych oraz zalet i wad korzystania z dostępnej technologii. Zajęcia były bardzo ciekawe i zainteresowały wszystkie dzieci.

Anna Szczepaniak