• Dzień Misyjny w Szkole Podstawowej nr 2

• 03.12.2023 22:20
      • Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Misyjny. Szkolne korytarze przemierzały dzieci przebrane w stroje różnych kultur.

• Uczniowie mieli okazję zobaczyć przywiezione z krajów misyjnych różnorodne przedmioty użytkowe, rekwizyty, aromatyczne przyprawy, biżuterię, torebki i kosze ręcznie wyplatane z naturalnej rafii oraz zagrać na afrykańskich djembe. Odbył się także konkurs na najciekawsze przebranie misyjne. Nasza społeczność szkolna jest również zaangażowana na rzecz misji poprzez współpracę z Fundację „Redemptoris Missio”. W tym roku wzięliśmy udział w akcji „Paczka dla niemowlaczka”. Zbieraliśmy wyprawkę dla mam, aby pomóc ich dzieciom w pierwszych, trudnych dniach na świecie. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za otwarte serca, wrażliwość i chęć dzielenia się z innymi. Pamiętajmy, że misjonarzem można być wszędzie i nie trzeba być zamożnym, żeby być dobrym, wrażliwym i miłosiernym.

Barbara Kokot

Galeria: >>> kliknij tutaj <<<