• Szkoła Podstawowa nr 2 w Powiatowych i Wojewódzkich Igrzyskach w sztafetowych biegach przełajowych

• 06.11.2023 11:45
      • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych odbyły się  28.09.2023r. w Krośnie koło Mosiny na terenie lasów Nadleśnictwa Konstantynowo. 12 szkół podstawowych powiatu poznańskiego startowało w dwóch kategoriach: drużyny młodzieży z rocznika 2009-2010 oraz dzieci z rocznika 2011 i młodsze. W zawodach we wszystkich biegach wzięło udział 448 zawodników. Reprezentanci szkół podstawowych grupy młodszej mieli do pokonania dystans 800 metrów, natomiast grupy starszej 1000 i 1200 metrów.
      • Dla pierwszych 3. drużyn każdego biegu przewidziano puchary i medale oraz awans do zawodów wojewódzkich.

Szkołę Podstawową Nr 2  w Puszczykowie reprezentowały sztafeta 6 zawodniczek oraz dwie sztafety liczące 12 zawodników. W kategorii młodzieży dziewczęta zajęły 2 miejsce i uzyskały awans do finału wojewódzkiego. Na podium stanęły: Hanna Bartkowiak, Marianna Cierzniak,  Natalia Dydymska,  Magdalena Łopatowska, Wiktoria Kajca, Maria Frąckowiak.

Dobrze spisała się także reprezentacja chłopców z rocznika 2011 i młodsi, która zajęła drużynowo 7 miejsce w powiecie poznańskimi. Niestety na awans do wojewódzkich zawodów muszą jeszcze poczekać. Wiek im na to pozwala.

W dniu 10.10.2023r. w Poznaniu na terenach Hipodromu Wola odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Każda z reprezentacji szkół to 6 uczennic/uczniów tworzących sztafety. Wcześniejszy awans w zawodach powiatowych w Krośnie pozwolił sztafecie dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 2 na wzięcie udziału w rywalizacji na poziomie wojewódzkim. Dziewczęta, tak jak w poprzednich zawodach wystartowały na dystansie 1000 metrów. Dziewczęta umiejętnie rozłożyły siły i dobiegły na metę na 9 miejscu pozostawiając „w tyle” 23 drużyny.  W składzie reprezentacji dziewcząt z SP2 wystąpiły, jak poprzednio: Maria Frąckowiak, Magdalena Łopatowska, Marianna Cierzniak, Natalia Dydymska, Hanna Bartkowiak oraz Ewa Kaniecka zastępując Wiktorię Kajcę, która nie mogła wziąć udziału w zawodach.

Marzenna Johaniewicz