• Kolorowe gotowanie w szkole

• 04.10.2023 12:28
      • W naszej szkole, od długiego czasu, prowadzone są zajęcia kulinarne w ramach innowacji. W specjalnie do tego przeznaczonej kuchni, uczniowie przygotowują pyszne potrawy i organizują świąteczne przyjęcia.
      • Gotowanie jest dla dziecka eksperymentem, czymś, co dzieje się na jego oczach. Zmieniają się kolory, wygląd przyrządzanych potraw. Pojawiają się nowe zapachy. Każdy z nas jest w stanie wydłużyć swoją uwagę, by doświadczyć tego, co dzieje się w kuchni.

W naszej szkolnej kuchni, tworzymy warunki, w których uczniowie mają poczucie, że są w środku tych wydarzeń. Korzystanie z przepisów kulinarnych, jest sposobem na ćwiczenie koncentracji i cierpliwości. Czytając czy słuchając przepisów, dziecko wykonuje czynności według podanej instrukcji, uczy się estetycznego i higienicznego przygotowywania dań oraz nakrywania do stołu.
        Rok szkolny rozpoczęliśmy od robienia hamburgerów. Było pysznie, wesoło i zdrowo. Za miesiąc spotkamy się, aby skomponować desery i smażyć naleśniki.

Gotujmy z dziećmi, w domu i w szkole.

Smacznego !

M. Nowacka