• Czwórbój lekkoatletyczny -powiat poznański

• 07.05.2024 13:46
      • Czwórbój lekkoatletyczny-powiat poznański
      • W ramach Igrzysk Powiatu Poznańskiego 23 kwietnia 2024 r na puszczykowskim stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Na to sportowe spotkanie uczniowie szkół podstawowych powiatu poznańskiego stawili się w komplecie. Zespoły chłopców reprezentowały 10 szkół natomiast dziewczęta 11. Każda drużyna liczyła 6 zawodników lub 6 zawodniczek. Czwórbój lekkoatletyczny składa się z  następujących konkurencji:  bieg na 60 metrów ze startu niskiego, rzut piłeczką palantową, skok w dal z jednometrowej strefy odbicia oraz bieg na dystansie 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców. Każda konkurencja była punktowana, a suma zdobytych punktów przez 5. zawodników i 5 zawodniczek ustalała pozycję szkoły w rywalizacji. Uczennice naszej Szkoły Podstawowej nr 2, uzyskując 941punkty, zajęły  4 miejsce . Dziewczęta wystąpiły w następujacym składzie:Hanna Bogucka,  Gabriela Sadowska, Maja Gawrońska, Marita Iłowiecka , Nina Pazgrat-Tomczewska, Anna Paczkowska.Chłopcy zdobywając 733 punkty zajeli 5 miejsce. Chłopcy wystąpili w następującym składzie:Labrzycki Wojciech,Głowacki Filip,Bibik Tymur,Bajer Mikołaj,Idzikowski Franciszek,Sęba Leon.W grupie trzech najlepszych zawodniczek  w czwórboju znalazła się na drugim miejscu Hanna Bogucka z wynikiem 260 punktów. W grupie trzech najlepszych zawodników  w czwórboju Franciszek Idzikowski zajął trzecie miejsce z wynikiem213 punktów. Oboje awansowali do zawodów rejonowych.

Gratulacje dla całego zespołu!

Nauczycielka Wychowania Fizycznego

Marzenna Johaniewicz