• Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w powiecie poznańskim w roku szkolnym 2022/2023

• 25.06.2023 19:23
      • Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w powiecie poznańskim w roku szkolnym 2022/23
        • Podsumowanie współzawodnictwa sportowego powiatu poznańskiego za rok 2022/2023

• 5czerwca 2023r o godz. 10.00  na stadionie sportowym przy  Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego XXIV Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej za rok  2022/2023. Organizatorem spotkania był Szkolny Związek Sportowy   „Wielkopolska”.

Na uroczyste spotkanie przybyli pan Tomasz Łubiński, Wicestarosta Poznański,   Zdzisław Urbańczyk Prezes Szkolnego Związku Sportowego ”Wielkopolska”.   W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy zwycięskich szkół i przedstawiciele gmin.

Na podsumowaniu współzawodnictwa sportowego Szkół Powiatu Poznańskiego za rok 2022/2023 szesnście szkół zostało nagrodzonych tytułem „ Najbardziej usportowionej Szkoły w Powiecie Poznańskim”.

Wśród Szkół Podstawowych  w kategorii Dzieci nagrodzone zostały:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Lusowie                           458 pkt

II miejsce – Szkoła Podstawowa  nr 1  w w Kórniku              387,5 pkt

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie        387 pkt

IV miejsce –Szkoła Podstawowa  w Stęszewie                     386,5 pkt

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Kamionkach                   384 pkt

VI miejsce – Szkoła Podstawowa  nr 2 w Puszczykowie  383,5 pkt

Wśród Szkół Podstawowych  w kategorii Młodzieży Szkolnej nagrodzono:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie  427,5 pkt

II miejsce-Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach              405   pkt

III miejsce-Szkoła Podstawowa w Kamionkach                   398 pkt

IV miejsce-Szkoła Podstawowa nr1 w Puszczykowie          384 pkt

V miejsce-Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie                353pkt

VI miejsce-Szkoła Podstawowa w Pobiedziskach  343 pkt, Szkoła Podstawowa w Napachanie 335,5 pkt

Wyróżniono Szkoły Ponadpodstawowe

I miejsce – Zespół Szkół  nr 1w Swarzędzu 90 pkt oraz Liceum Ogólnokształcące w Puszczykowie 90 pkt

II miejsce- Zespół Szkół w Tarnowie Podgórnym  79 pkt

Wyróżniono 3 najbardziej usportowione gminy:

Gmina Mosina

Gmina Swarzędz

Gmina Kórnik

Szkoły  rywalizowały w 15 dyscyplinach sportowych: lekkoatletycznych, grach zespołowych, szachach , warcabach, pływaniu. Uzyskane  przez zawodników miejsca były punktowane a następnie sumowano 10 najlepszych wyników. Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie wzięła udział w 13 zawodach i po zsumowaniu 10 najlepszych wyników uzyskała  w kategorii Dzieci 383,5 punktów co dało jej 6 miejsce we współzawodnictwie. W kategorii  Igrzyska Młodzieży   wzięła udział w 16 zawodach i po zsumowaniu 10 najlepszych wyników uzyskała 427,5 punktów co dało jej pierwsze miejsce we współzawodnictwie.Nasza Szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie najbardziej usportowionych szkół.

Gratulacje!
        •                                                                  Nauczycielka wychowania fizycznego
          •                                                                  Marzenna Johaniewicz