• Finał Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

• 12.06.2023 19:40
      • Finał Powiatu Poznanskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej
      • W ramach Igrzysk Powiatu Poznańskiego 26 kwietnia 2023 r na puszczykowskim stadionie lekkoatletycznym odbyły się Finały Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze lekkoatletycznej . Na to sportowe spotkanie uczniowie szkół podstawowych powiatu poznańskiego stawili się w komplecie. Zespoły chłopców reprezentowały 6 szkół natomiast dziewczęta 7. W zawodach prawo startu miało 16 zawodników/zawodniczek ze szkoły.  Młodzież startowała w następujacych konkurencjach: w bloku szybkościowym 100 metrów,300 metrów, w bloku wytrzymałościowym 600 metrów i 1000 metrów, w bloku rzutów  rzut oszczepem,rzut dyskiem,pchnięcie kulą w bloku skocznościowym,skok w dal Każda konkurencja była punktowana a suma 12 najlepszych rezultatów zawodniczek/zawodników ustalała pozycję szkoły w rywalizacji.Klasyfikacja końcowa wsród dziewcząt była nastepujaca:

1 msc SP1 Mosina

2 msc SP2 Puszczykowo

3 msc  SP1 Puszczykowo

4 msc SP2 Plewiska

5 msc Zespół Szkół w Krośnie

6 msc SP w Zalesewie

7 msc SP2 w Mosinie

Klasyfikacja końcowa wsród chłopców była nastepujaca:

1 msc SP2 Mosina

2 msc  SP1 Puszczykowo

3 msc  SP2 Plewiska

4. msc SP2 Puszczykowo

5 msc Zespół Szkół w Krosnie

6 msc SP2 w Zalesewie

Uczennice naszej Szkoły Podstawowej nr 2wystąpiły w nastepujacych konkurencjach:

Bieg na 100 metrów: Zofia Pawlak- 16,49s, 5 msc. Julia Dworakowska-  16,08 s, 3 msc

Pchniecie kulą: Ludwika Nieckarz- 6.90 cm, 6 msc

Skok w  dal: Wiktoria Bajer 3,80 cm,3 msc., Jagoda Nowak3,65 ,5 msc, Laura Baranowska -3,54, 7 msc

Bieg na 600 metrów: Hanna Bartkowiak- 3 msc

Bieg na 1000 metrów:Natalia Dydymska- 3 msc

Sztafeta 4x100metrów: Jagoda Nowak, Zofia Pawlak, Julia Dworakowska,Wiktoria Bajer uzyskały czas 1:03,34 i zajęły 2 msc

Gratulacje dla całego zespołu!

Nauczycielka wychowania fizycznego

Marzenna Johaniewicz