• Finał powiatu poznańskiego w sztafetowych biegach przełajowych

• 01.10.2023 12:12
      • Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mosina 28.09.2023

W dniu 28.09.2023 w Krośnie koło Mosiny odbyły się Finały Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.Trasa biegu przebiegała na terenach leśnych nadlesnictwa Konstantynowo. Wśród Szkół Podstawowych startowało 11 sztafet w kategorii dziewcząt młodszych i 12 w kategorii dziewcząt starszych oraz 12 w kategorii chłopców młodszych i  starszych. Uczennice i uczniowie Szkół Podstawowych w kategorii Dzieci miały do pokonania dystans 6x800metrów.   W Krośnie  zawodnicy młodsi z SP2 Puszczykowo zajęli 7  miejsce. W kategorii młodzieży chłopcy z SP2 pokonujac dystans 6x1200 metrów zajęli 12 miejsce. Natomiast dziewczynki w kategorii młodzieży na dystansie 6x1000m,  po doskonałym rozegraniu taktycznym biegu stanęły na podium, zajmując 2 miejsce. Tym wynikiem uzyskały awans do Mistrzostw Wielkopolski w Sztafetowych biegach przełajowych.

W składzie reprezentacji dziewcząt z SP 2 wystąpiły: Maria Frąckowiak, Magdalena Łopatowska, Marianna Cierzniak,Wiktoria Kajca, Natalia Dydymska,  Hanna Bartkowiak,  Ewa Kaniecka. Opiekunem grupy była Marzenna Johaniewicz