• Święto Sportu z Szkole Podstawowej nr2 w Puszczykowie

• 31.05.2023 21:33
      • Świeto Sportu w Szkole Podstawowej nr2 w Puszczykowie
      • Święto Sportu w Szkole Podstawowej nr2 w Puszczykowie

Tegoroczne obchody Dnia Sportu w SP 2 odbyły się 26.05.2023 r na boisku sportowym w Liceum Ogólnokształcącym. W zawodach sportowych udział wzięły klasy IV,V,VIi VIII które w kompletach przybyły na płytę boiska o godzinie 9.00 wraz ze swoimi wychowawcami. Jak nakazuje wieloletnia tradycja zawody poprzedzono uroczystym otwarciem.

Rywalizację sportową pomiędzy klasami przeprowadzono w konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m, skoku w dal, oraz biegu długim dla dziewcząt 600 metrów, a dla chłopców 1000 metrów. Był to punktowany czwórbój lekkoatletyczny.

Każda klasa do współzawodnictwa typowała po 2 dziewczynki i 2 chłopców. Do każdej konkurencji mogli to być inni uczniowie. Pozwoliło to na udział prawie wszystkim przybyłym uczniom. Klasy „walczyły” w swoich grupach wiekowych, czwartoklasiści z czwartoklasistami i piątoklasiści z piątoklasistami … i tak dalej. Koleżanki i koledzy dopingowali przedstawicieli swoich klas. Duch rywalizacji udzielił się wszystkim. Połączony z radością i swobodą sprawił, że było to prawdziwe „święto sportu”,

Zawody zakończyły się następująco: I miejsce klasa IV B 447 punktów, II miejsce klasa IV A 398 punktów III miejsce IV C 306 punktów, I miejsce klasa VA 622 punkty,  II miejsce klasa   V C 339 punktów, III miejsce klasa V D 302 punkty,IV miejsce klasa VB 203 punkty, I miejsce Klasa VI B 865 punkty, II miejsce klasa   VI A 534 punkty, I miejsce klasa VIIIC 625 punktów,II miejsce klasaVIIIA 484punkty,III miejsce klasa VIIIB 391 punktów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg długodystansowy, który był jednocześnie biegiem o tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 2. Spośród startujących 30 dziewczynek i 38 chłopców na podium stanęło w kategorii dzieci:Marita Iłowiecka, Ewa Kaniecka, Zofia Łopatowska , Franciszek Szafranski,Adam Lewandowski,Konrad Rzepecki,w kategorii młodzieży: Wiktoria Bajer,Laura Baranowska, Aurelia Paetz,Mikołaj Szymański,Szymon Idis,Franciszek Berłowski.  Zwycięzcy tegorocznego biegu otrzymali medale ufundowane przez Panią Aldonę Muszyńską.

Nauczycielka wychowania fizycznego

Marzenna Johaniewicz