• Czwórbój lekkoatletyczny -powiat poznański

• 14.05.2023 14:59
      • Czwórbój lekkoatletyczny- powiat poznański
      • W ramach Igrzysk Powiatu Poznańskiego 24 maja 2023 r na puszczykowskim stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Na to sportowe spotkanie uczniowie szkół podstawowych powiatu poznańskiego stawili się w komplecie. Zespoły chłopców reprezentowały 8 szkół natomiast dziewczęta 9. Każda drużyna liczyła 6 zawodników lub 6 zawodniczek. Czwórbój lekkoatletyczny składa się z  następujących konkurencji:  bieg na 60 metrów ze startu niskiego, rzut piłeczką palantową, skok w dal z jednometrowej strefy odbicia oraz bieg na dystansie 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców. Każda konkurencja była punktowana, a suma zdobytych punktów przez 5. zawodników i 5 zawodniczek ustalała pozycję szkoły w rywalizacji. Uczennice naszej Szkoły Podstawowej nr 2, uzyskując 826punkty, zajęły  7 miejsce . Dziewczęta wystąpiły w następujacym składzie:Hanna Bogucka, Magdalena Łopatowska, Gabriela Sadowska, Maria Frackowiak, Zofia Olejnik, Nina Pazgrat-Tomczewska.Chłopcy zdobywając 825 punktów zajeli 3 miejsce.

Gratulacje dla całego zespołu!

Nauczycielka Wychowania fizycznego

Marzenna Johaniewicz