• Trójbój lekkoatletyczny -powiat poznański

• 10.05.2023 23:05
      • Trójbój lekkoatletyczny- powiat poznański
      • W ramach Igrzysk Powiatu Poznańskiego 27 kwietnia 2023 r na puszczykowskim stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Na to sportowe spotkanie uczniowie szkół podstawowych powiatu poznańskiego stawili się w komplecie. Zespoły chłopców  i dziewcząt reprezentowało szkół . Każda drużyna liczyła 5 zawodników lub 5 zawodniczek. Trójbój lekkoatletyczny składa się z  następujących konkurencji:  bieg na 60 metrów ze startu niskiego, rzut piłeczką palantową, skok w dal z jednometrowej strefy odbicia. Każda konkurencja była punktowana, a suma zdobytych punktów przez 4. zawodników i 4 zawodniczki ustalała pozycję szkoły w rywalizacji. Uczennice naszej Szkoły Podstawowej nr 2, uzyskując 566 punkty, zajęły  miejsce   . Dziewczęta wystąpiły w następujacym składzie:Maja Gawrońska,Zofia Łopatowska, Marita Iłowiecka,Hanna Żołnowska, Julia Pawłowska,  Amelia Baranowska. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 379 punktów i zajęli miejsce. Maja Gawrońska uzyskała 187 punktów i zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w trójboju lekkoatletycznym.