• Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych BiegachPrzełajowych

• 14.05.2023 12:49
      • Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych
      •                                                           Dziewczęta z dwójki na

Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

20 kwietnia  2023 r  w Żerkowie odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci,  Młodzieży Szkolnej i Licealiady. W biegach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz liceów. W zależności od kategorii wiekowej  i płci mieli do pokonania 900, 1100, 1500 lub 2000 metrów. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 z Puszczykowa  rocznik 2012 i młodsze po wcześniejszym zajęciu 1miejsca  oraz uczennice rocznik 2009-2008 po wcześniejszym zajeciu 2 miejsca w zawodach powiatowych, zakwalifikowały się do tych zawodów.  Dla dziewcząt młodszych trasa biegu wynosiła 900 metrów a dla dziewcząt starszych 1100 metrów. Dziewczęta po bardzo dobrym biegu uzyskały indywidualnie następujące miejsca: Zofia Łopatowska 63 miejsce, Hanna Żołnowska  71 miejsce, Marita Iłowiecka 72  miejsce, Iga Gieburowska 80  miejsce, Amelia Baranowska  115 miejsce, Julia Pawłowska   129 miejsce.  Wśród dziewcząt  z rocznika 2012 i młodsze startowały 182 zawodniczki z 62 szkół podstawowych.   Dziewczęta  z rocznika 2009-2008 uzyskały następujące miejsca: Hanna Bartkowiak 51 miejsce, Natalia Dydymska 60 miejsce, Laura Baranowska 78 miejsce, Wiktoria Bajer 86 miejsce, Aurelia Paetz 120 miejsce, Jagoda Nowak 149 miejsce. Z województwa wielkopolskiego swoje reprezentacje  w tych rocznikach dziewcząt wystawiły 59 szkoły podstawowe ze 192 zawodniczkami. Wyniki naszych uczennic uplasowały naszą szkołę na 11 pozycji w Wielkopolsce zarówno  wśród dziewcząt młodszych jak i starszych. Dobra organizacja zawodów pod względem przygotowania trasy biegu, sprzętu i osób obsługujących imprezę sprzyjała miłej sportowej atmosferze, a posiłek dla każdego uczestnika i napoje pozwoliły zregenerować siły po trudach biegu.

Gratulacje dla całego zespołu!

Nauczycielka Wychowania Fizycznego

Marzenna Johaniewicz