• Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Drużynowym Pływaniu 11.10.2022

• 20.11.2022 17:43
      • Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Pływaniu Drużynowym
      • 11 pażdziernika 2022r. w Kórniku na basenie pływackim  odbyły się Finały Powiatu Poznańskiego w drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców.

W zawodach wzięło udział 6 szkół podstawowych Powiatu Poznańskiego w kategorii dziewcząt  młodszych oraz 7 szkół podstawowych Powiatu Poznańskiego w kategorii chłopców młodszych i 7 szkół podstawowych w kategorii  chłopców i  5 dziewcząt starszych. Każda szkoła podstawowa wystawiła sztafetę składającą się z 6 dziewcząt i 6 chłopców. Zawodnicy musieli pokonać dystans 25 metrów stylem dowolnym. Sztafeta 6x25metrów jest dla uczniów w tym wieku dobrym sprawdzianem  umiejętności pływackich, a także znajomości przepisów w pływaniu drużynowym. Nasza szkoła zdobyła 4 miejsce uzyskując czas 2:19,39 w kategorii dziewcząt młodszych i 6 miejsce w kategorii chłopców młodszych z czasem 2:21,42

W tym roku po raz drugi również wystapiła   sztafeta dziewcząt starszych i sztafeta chłopców starszych, którzy swoje umiejetnosci pływackie prezentowali na dystansie 6x50 metrów stylem dowolnym.  Dziewczęta zajęły 2  miejsce  uzyskujac czas 4:24,44 i awansowały do Mistrzostw Wielkopolski a chłopcy 7 miejsce uzyskujac czas 4:36,07poza konkursem.

Szkołę Podstawową nr 2 z Puszczykowa reprezentowali następujący uczniowie i uczennice: dziewczęta-   , Nina Pazgrat Tomczewska, ,Hanna Bogucka,Hanna Twers,Marita Iłowiecka, Agata Halaburda,Lena Izydorczyk,Gabriela Komisarek,Hanna Bartkowiak,Antonina Ceglarz, ,Jagoda Nowak, Monika Marchewka, Zofia Pawlak,Wiktoria Bajer  chłopcy - Jarosław Ostrowski, , Franciszek Berłowski, , Andrzej Ciszek,Jan Ciszek,  , Wiktor Gawin,Julian Kuraś, Igor Grygołowicz Kanarek, ,Marcel Kuhnert,Jan Masłowski,Tymon Link,Adam Pobojewski,Aleksander Werner.

Gratuluję bardzo dobrych wyników

Marzenna Johaniewicz