• Powitanie Wiosny w SP2 w Puszczykowie

• 05.04.2024 08:20
      • 21 marca 2024 roku, uczniowie klas 0-III wzięli udział w uroczystym, które obejmowało przegląd piosenki wiosennej oraz konkurs na najciekawszy strój Pana i Pani Wiosny. Na to wydarzenie do szkoły zostały zaproszone władze miasta Puszczykowa.
      • Panowie burmistrz Andrzej Balcerek i Władysław Śliśiński oficjalnie ogłosili nadejście wiosny. Jak co roku otrzymali w prezencie kapelusze z motylami. To należy już do naszej szkolnej tradycji. Motyle są nie tylko symbolem wiosny, ale Hospicjum Palium. Co roku, 21 marca wspieramy hospicjum, przypominając o ich bardzo ważnej misji, a także o ich potrzebach lokalowych. Nie mniej ważne było jednak uczczenie Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Z tego powodu większość uczniów założyło tego dnia dwie różne skarpetki na znak szacunku i akceptacji dla osób z trisomią.
        Przegląd piosenki wiosennej, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne okazał się wzruszający, pokazał jak bardzo utalentowane dzieci mamy w naszej szkole. Scena mieniła się kolorami kwiatów i motyli, które były elementami strojów występujących, ale pojawiły się też kartonowe gitary. Występy zachwyciły publiczność i jury, dlatego każdej klasie wręczono dyplomy i cukierki i przyznano tylko pierwsze nagrody. Zwycięzcami okazali się wszyscy.
        Druga część imprezy również zapierała dech. Pierwsza była przede wszystkim ucztą dla ucha, druga dla oczu. Konkurs na najciekawszy strój Pana i Pani Wiosny to był hit. Na czerwonym dywanie pojawiły się postacie z kwiatowymi wiankami, kapeluszami, pelerynami, koszykami, konewkami, ozdobnymi laskami, a przede wszystkim cudownymi wiosennymi uśmiechami. Prezentujący stroje zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością. Wybór zwycięzców nie był łatwy, każdy biorący udział w konkursie został, więc nagrodzony. Po długich naradach jury przyznało dodatkowo: dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca za najbardziej pomysłowe i kreatywne stroje.

I miejsce zajęli: Ksawery Muller z kl. 0b i Oskar Janaszek z kl. 2c
        II miejsce zajęły: Pola i Lena Pluskota z kl. 1b
        III miejsce zajęli: Karol Adamczyk z kl. 3c i Antek Adamczyk z kl. 1b.

Gratulujemy!

A. Lewandowska