• Wiosenne kompozycje kwiatowe

• 23.03.2024 23:01
      • Wiosną rozpoczyna się sezon na prace ogrodowe, sadzenie roślin oraz dekoracje kwiatowe, które nadają charakteru i piękna naszym pomieszczeniom. W marcu klasę 1b z SP 2 w Puszczykowie odwiedziła pani Karolina, mama Lidki, która opowiedziała o zawodzie florysty.
      • W tworzeniu pięknych kompozycji – bukietów, wiązanek, wieńców, koszy – ważny jest zmysł artystyczny i kreatywność. Trzeba znać się na kwiatach, ich rozwoju, potrzebach oraz właściwej pielęgnacji. Przed zabraniem się do pracy, z uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy pani Karoliny, która przypomniała dzieciom budowę oraz funkcje kwiatów, a także warunki niezbędne do ich wzrostu. Uczniowie pracowali w grupach. Z zaangażowaniem oraz dokładnością wkładali sadzonki bratków, stokrotek, krokusów, prymulek i narcyzów do wiklinowych koszyków, obsypywali je ziemią oraz podlewali. Następnie ozdabiali zajączkami, kurczakami lub motylami. Lidka wykonała piękne kokardy z kolorowych wstążek dla każdej grupy i pomagała je przywiązać. Każdy z radością wziął czynny udział w tworzeniu wyjątkowych wiosennych dekoracji. Kolejnym naszym zadaniem będzie systematyczna i odpowiednia pielęgnacja posadzonych roślin. Dziękujemy bardzo Pani Karolinie za poświęcony czas, podzielenie się swoją wiedzą nt. sztuki artystycznego układania kwiatów oraz wspaniałe dekoracje.

Dagmara Michalska