• Witamy w Hiszpanii

• 23.03.2024 22:55
      • W lutym odbyła się w klasie 1b lekcja o tematyce związanej z Hiszpanią. Odwiedziła nas Pani Kinga, która w pasjonujący sposób przedstawiła ciekawostki i tradycje związane z tym pięknym krajem.
      • Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się, gdzie leży Hiszpania, jaki posiada herb oraz flagę. Dzięki tej wirtualnej podróży poznały najciekawsze miejsca oraz zabytki. Poza tym nauczyły się kilku zwrotów w języku hiszpańskim. Miały okazję spróbować przysmaków kuchni hiszpańskiej. Dowiedziały się także, iż w mieście Buniol obchodzone jest święto La Tomatina. W związku z tym świętem Pani Kinga wraz z Helenką zaproponowały grę zespołową. Dzieci uformowały kulki z czerwonej krepy i wzięły udział w bitwie na pomidory, co sprawiło im wiele radości. Podczas zabaw nauczyły się liczyć po hiszpańsku, miały okazję posłuchać muzyki oraz potańczyć. Poznały sylwetki słynnych malarzy - Pabla Picassa i Salvadora Dali oraz kilka ich obrazów. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści wykonali prace plastyczne. Efekt końcowy był imponujący! Ten dzień dostarczył wielu miłych wrażeń. Wyprawa do Hiszpanii okazała się dla dzieci ciekawym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i słodkie upominki.

Dagmara Michalska SP2 Puszczykowo