• Olimpiada Zdrowia PCK z Biedronką

• 01.03.2024 22:59
      • W dzisiejszych czasach, kiedy styl życia wielu ludzi naznaczony jest szybkim tempem, stresem i niezdrowymi nawykami, musimy pamiętać, by promować zdrowy styl życia i troskę o środowisko naturalne. Jednym z bohaterów w tej „walce” jest uczeń klasy 8a – Kacper Pawlisiak, który reprezentował Szkołę Podstawową nr 2 w Puszczykowie na Olimpiadzie Zdrowia PCK z Biedronką. Jego zaangażowanie i pasja do zdrowego stylu życia zasługują na uwagę, a nas powinny zainspirować do podobnych działań!
      •

Olimpiada Zdrowia to coroczna impreza, która skupia się na edukacji młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia i troski o środowisko. W bieżącej edycji 29 uczestników z powiatu poznańskiego rywalizowało nie tylko w konkurencjach związanych z wiedzą medyczną, ale również w zadaniach promujących aktywność fizyczną, zdrową dietę i ekologiczne postawy.

Obszar zainteresowań Kacpra doprowadził Go w dniu 12 stycznia br. do etapu rejonowego w Poznaniu. Mimo wykazania się wiedzą i erudycją, Kacper nie znalazł się na podium. Niestety tylko laureaci I miejsca przechodzą do kolejnego etapu – okręgowego. Cieszymy się jednak z sukcesu naszego ucznia, a pewnie w głębi serca – zazdrościmy Kacprowi pasji i zainteresowań tą ważną tematyką. Choć pewnie lepiej będzie, zamiast zazdrościć – wziąć swoje życie w swoje ręce i zadbać o własną harmonię duszy i ciała. Czego sobie wszyscy życzmy!

Maciej Kubacki

szkolny koordynator Olimpiady