• Niezwykły Gość w SP2

• 01.03.2024 22:45
      • W czwartek 4 stycznia w "Dwójce" odbyły się spotkania uczniów klas drugich i trzecich z Panem Łukaszem Wierzbickim, pisarzem i podróżnikiem, autorem lektury "Afryka Kazika".

• Twórca barwnie i dowcipnie opowiadał o swoich podróżach, prezentował książki i przedstawiał ich bohaterów, wykorzystując przy tym wiele rekwizytów i wciągając dzieci do wspólnej zabawy. Dzięki niemu uczniowie wędrowali przez Afrykę wspólnie z Kazimierzem Nowakiem, a przez Australię w towarzystwie Pawła Edmunda Strzeleckiego, przemierzali wojenny szlak bojowy z misiem Wojtkiem i pokonywali Atlantyk kajakiem z Aleksandrem Dobą. Pan Łukasz udowodnił, jak wiele jest wokół nas ciekawych historii, które domagają się opowiedzenia - i jak niewiele trzeba, by zacząć spełniać swoje marzenia. Cierpliwie odpowiadał na pytania młodych czytelników i podpisywał przyniesione przez nich niezliczone egzemplarze książek. Uczniowie byli zachwyceni :)

S. Woźniak