• Motoryzacyjna przygoda 3c

• 03.12.2023 22:13
      • 16 listopada br. uczniowie i uczennice klasy 3C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie wraz z wychowawczynią Pani Aleksandrą Lewandowską mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić jedną z siedzib firmy motoryzacyjnej Grupy Bemo znajdującą się w Jelonku koło Poznania.

• Grupa działa na rynku już od 30 lat. Prowadzi sieć autoryzowanych serwisów mechanicznych i blacharsko-lakierniczych między innymi dla aut takich marek jak: ford, mazda, mercedes, opel, hyundai, citroen itp. Organizatorem tej niezwykłej wycieczki był tata jednej z uczennic, pan Maciej Grabia- szef Serwisu Blacharsko-Lakierniczego w tejże firmie. Gościnność gospodarzy przeszła najśmielsze oczekiwania. Dzieci nie tylko zostały oprowadzone po wszystkich działach, od salonu sprzedaży, przez serwis mechaniczny i serwis blacharsko- lakierniczy po stołówkę dla pracowników, ale na zakończenie każdy otrzymał prezent: siatkę z notesikiem, smyczą i samochodzikiem hot wheels, który pod wpływem temperatury zmienia kolor. Zwiedzający zapoznali się z warunkami, charakterem pracy i obowiązkami pracowników, ale mogli wsiadać do przeróżnych samochodów głównie osobowych, ale i dostawczych i wypróbować komfort nawet tych najdroższych. Mali pasażerowie i przyszli kierowcy, co jakiś czas sprawdzali, czy wszystko działa jak należy np. klakson lub czy na pewno i jak bardzo rozkładają się przednie siedzenia. Testując auta wsiadali nawet do bagażnika. Dla wielu uczniów i uczennic była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Dodatkowo, możliwość zobaczenia, jak działa firma motoryzacyjna, w której pracuje tata koleżanki z klasy, sprawiła, że wizyta w Bemo Motors była jeszcze bardziej interesująca. Młodzi goście zyskali unikalną perspektywę na świat pracy w branży motoryzacyjnej. To doświadczenie z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo, a być może nawet zasilą szeregi przyszłych specjalistów motoryzacyjnych.
        Aleksandra Lewandowska

Galeria: >>> kliknij tutaj <<<