• Włączamy Zero Waste w SP2

• 03.12.2023 22:01
      • W roku szkolnym 2022/2023, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich, przystąpiła do projektu “Włączamy Zero Waste”. Patronaż nad tym wydarzeniem objęła klasa 7b. Koordynatorami byli Pani Magdalena Nowacka oraz Pan Marcin Papiernik.

• W ramach Zero Waste uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w czterech szkoleniach, na których dowiadywali się, na czym polega ta filozofia, jak wcielać ją w życie.

Uczniowie klasy 7 b przeprowadzili zbiórkę roślin i doniczek, zasadzili kwiaty, zorganizowali kiermasz roślin. Wszystkie działania zostały poprzedzone kampanią w formie plakatów, ulotek, ogłoszeń zamieszczonych na szkolnym profilu na Facebooku.

Naszą przygodę z Zero Waste zakończyliśmy 21.11.2023 r, kiedy to w szkole odbyło się głosowanie w ramach Szkolnego Budżetu Zero Waste 2023. Wzięło w nim udział 420 uczniów, którzy głosowali na pięć projektów, zgłoszonych przez poszczególne klasy:

1. Wizualizator natężenia dźwięku - kl. 5c

2. Kompresor do pompowania kół - kl. 5b

3. Dzbanki filtrujące kl. 3c

4. Kosze do segregacji odpadów - kl. 7b

5. Zakup maszyny typu Overlock/uszycie poduszek- kl. 8b

Najwięcej głosów, bo aż 202, zdobył projekt zgłoszony przez klasę 3c i Panią Aleksandrę Lewandowską.

Zwycięzcom gratulujemy!

Uczniowie klasy 7b oraz