• Szkolenie z pierwszej pomocy dla członków szkolnego koła Małego Wolontariatu w SP2

• 03.12.2023 21:57
      • 21 listopada br. w ramach spotkania szkolnego koła Małego Wolontariatu odbyło się kolejne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które poprowadziła pani Justyna Kowalska-Zych.

• Dzięki bardzo dobrej współpracy szkoły z Wielkopolskim Oddziałem Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu takie szkolenia dla małych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie odbywają się co roku. Ich celem jest nie tylko przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, jest to także ważny element kształtowania postaw wolontariackich. W znaczący sposób może to się przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Zdobyta wiedza może być użyteczna w wielu sytuacjach życiowych, zarówno w szkole, jak i w domu czy miejscach publicznych. Spotkanie rozpoczęło się od teoretycznych podstaw pierwszej pomocy, obejmujących tematy takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, udzielanie pomocy przy oparzeniach czy złamaniach. Uczestnicy mieli okazję ćwiczyć na fantomie oraz bandażować się nawzajem, co z pewnością pozwoliło im lepiej zrozumieć techniki udzielania pierwszej pomocy. Członkowie szkolnego koła Małego Wolontariatu wykazywali się nie tylko entuzjazmem, ale zdolnościami praktycznymi, zadawali także wiele mądrych i istotnych pytań. Zaangażowanie w tego typu inicjatywy jest kluczowe dla tworzenia społeczeństwa gotowego do niesienia pomocy innym.
        Aleksandra Lewandowska