• 03.12.2023 21:34
      • W tym roku Dzień Pluszowego Misia w klasach 0-III wyjątkowo obchodziliśmy 17 listopada i spędziliśmy go w piżamach. W szkole pojawiło się mnóstwo pluszaków.
      • Dzieci opowiadały o swoich ukochanych zabawkach: skąd je mają, ile mają lat i jak lubią się z nimi bawić. Wypełniały karty pracy w ramach, których np. poprzez kolejne łączenie liczb, odkrywały obrazki z misiami do pokolorowania. Rozbrzmiewały misiowe piosenki, począwszy od „Stary niedźwiedź mocno śpi”, po „Jadą, Jadą misie” itp. Zabawom nie było końca. Powstały przepiękne prace plastyczne. Misie przeliczano, segregowano od najmniejszych do największych, od najstarszych do najmłodszych i odwrotnie. Były zagadki, konkursy, między innymi muzyczne w ramach, których należało odgadnąć z jakiej misiowej bajki to piosenka. W niektórych klasach dzieci opisywały w zeszytach swoje misie, w innych budowano dla swoich misiów domki, a w jeszcze innych organizowano dla misiów przyjęcia. To był wspaniały dzień.

Aleksandra Lewandowska