• Sukces Szkoły Podstawowej nr 2 w Rajdzie "Bliżej Przyrody"

• 06.11.2023 11:31
      • 11 października 2023 roku był dniem wyjątkowym dla szkół podstawowych z terenów sąsiadujących z Wielkopolskim Parkiem Narodowym. Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowało pieszy rajd pod hasłem "Bliżej Przyrody", w którym wzięli udział uczniowie i opiekunowie ze szkół. To wydarzenie miało na celu promowanie wiedzy o przyrodzie i jej ochronie.
      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie zajęła 3 miejsce w grupie klas starszych (VII-VIII).
        Uczniowie rywalizowali ze sobą, wykonując zadania związane z zasobami przyrodniczymi Wielkopolskiego Parku Narodowego. Była to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale również do doświadczenia piękna otaczającej przyrody i nauki współpracy.

Na zakończenie rajdu, wszyscy uczestnicy zebrali się przy wspólnym ognisku, gdzie mogli podzielić się wrażeniami z trasy i rozmawiać o swoich doświadczeniach. Odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom, którzy otrzymali zasłużone wyróżnienia za swoją wiedzę i zaangażowanie.

Karina Buczkowska
        Przemysław Hejnowicz