• Demokratyczne Doświadczenie: Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 2

• 06.11.2023 11:21
      • W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie przeżyli wyjątkowy dzień, w którym to demokracja i odpowiedzialność obywatelska stanęły w centrum uwagi. To właśnie wtedy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które były przeprowadzone tak samo jak prawdziwe wybory.

• Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przez kilka tygodni starannie przygotowywali swoje kampanie. Dla niektórych z nich była to okazja, aby wyrazić swoje zdolności przywódcze, a dla innych szansa na zaangażowanie się w życie społeczności szkolnej. Plakaty i ulotki - uczniowie z pełnym zaangażowaniem promowali swoje kandydatury.

Wreszcie nadszedł dzień wyborów poprzedzony ciszą wyborczą, w trakcie której uczniowie nie mogli prowadzić działań kampanijnych, aby zagwarantować uczciwość wyborów. W dniu wyborów na terenie szkoły pracowała Komisja Wyborcza, która dbała o prawidłowy przebieg procesu wyborczego.

Wyniki wyborów zostały ogłoszone w mediach szkolnych, a nowo wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego rozpoczęli swoją pracę nad różnymi projektami i inicjatywami, które pomogą w jeszcze lepszym funkcjonowaniu szkoły.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to nie tylko okazja do zaangażowania się w życie szkoły, ale także nauka odpowiedzialności obywatelskiej i pracy w grupie. Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie z dumą wspiera takie inicjatywy, które kształcą przyszłych liderów i demokratycznych obywateli.

Beata Durczewska