• Klasa 3c z SP 2 w Bibliotece Miejskiej w Puszczykowie

• 23.10.2023 11:54
      •
        W czwartek, 5 października br. uczniowie klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie pierwszy raz w tym roku szkolnym wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Miejskiej CAK im. Małgorzaty Musierowicz w Puszczykowie.

• Jak zwykle, pani Justyna Nawrocka przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia. Tym razem był to teatrzyk kamishibai zatytułowany „Dwa ptaszki” - piękna opowieść o współpracy. Uczniowie dowiedzieli się, że nawet w beznadziejnych sytuacjach nie można się poddawać, bo z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, a także, że warto poprosić o pomoc, bo w pojedynkę trudniej osiągać cele. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wyklejały zakładki do książek wycinkami z kolorowych gazet. Wyszły przepięknie. Świetnie się sprawdzą przy czytaniu. Po wykonanej pracy tradycyjnie uczniowie mogli przeglądać książki i czasopisma dla dzieci, a następnie wypożyczyć je do domu. Za miesiąc w planie kolejna wizyta w bibliotece, a klasa 3c już nie może się doczekać.

Aleksandra Lewandowska

Zdjęcia: >>>kliknij tutaj<<<