• Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla uczniów SP2

• 22.10.2023 16:53
      • Uczniowie klas 3a i 3c puszczykowskiej "Dwójki" przystąpili do ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

• W ramach projektu, raz w miesiącu odwiedzają Mosiński Ośrodek Kultury, gdzie oglądają wartościowy i dobrany do ich wieku film animowany lub fabularny. Prelekcja przed każdym seansem przybliża dzieciom tematykę filmu oraz kraj jego pochodzenia. Sercem projektu jest dobry film – taki, który opowiada niezwykłą historię, uczy czegoś o świecie i o nas samych, daje pretekst do rozmów między rówieśnikami oraz między uczniami, a towarzyszącymi im nauczycielami. W październiku, w ramach cyklu "Filmowe podróże", dzieci obejrzały łotewski film pt. "Jakub, Mimmi i gadające psy". Film, opowiadający historię dwojga dzieci walczących o własne podwórko, dzielnicę i przestrzeń do życia, wywołał żywą dyskusję na temat ekologii, wzajemnego szacunku oraz skuteczności płynącej ze współdziałania.

Klasy biorące udział w projekcie podróżują komunikacją miejską. Dzięki temu uczniowie dbają o środowisko, uczą się oszczędności oraz korzystania z transportu publicznego, a także nabierają pewności siebie.

Sławomira Woźniak, Aleksandra Lewandowska