• mLegitymacja - informacje i dokumenty

• 15.11.2022 09:45
      • Przekazujemy informacje o możliwości skorzystania z mLegitymacji.
      • Szanowni Państwo,

nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy  Ministerstwa Edukacji   Narodowej  oraz   Ministerstwa  Cyfryzacji.

mLegitymacja to zgodnie z prawem legitymacja  szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel, wyświetlana na ekranie telefonu.

Mobilną  legitymację  może otrzymać  każdy  uczeń,  któremu wcześniej  wydano  tradycyjną wersję  papierową  dokumentu.

W  tym mobilnym dokumencie  zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w  papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych" dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina, itp.

Okres ważności  mLegitymacji jest taki sam  jak okres ważności  wydanej  wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej" legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana.

Unieważnienie  będzie  mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana. mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia, a w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować  osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).

Wymagania  sprzętowe – telefon z systemem operacyjnym  Android  w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza)

Aby   uruchomić mLegitymację należy:

• Złożyć  wniosek  do dyrektora szkoły o  wydanie  mLegitymacji

Wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły i okazać legitymację papierową. Dokument do pobrania: wniosek_mLegitymacja.pdf

• Wysłać na dedykowany tylko zdjęciom do mLegitymacji adres e-mail:  mlegitymacjeszkolapuszczykowo@gmail.com  jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie  JPG lub  JPEG  w rozmiarze do 5 MB, podpisane w   nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz   klasą.
        • Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
        • Po otrzymaniu ze szkoły kodu  aktywacyjnego  uruchomić system na urządzeniu.

Wymagania dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.

Zdjęcia powinno spełniać takie same kryteria jak zdjęcie do dowodu osobistego/legitymacji szkolnej. Zdjęcie w postaci cyfrowej musi posiadać rozszerzenie JPG lub JPEG, nie większe niż 5 MB, minimalną rozdzielczość 300dpi oraz wymiary 496 px wysokość x 354 px szerokość.

Ogólne informacje na temat mLegitymacji:

Regulamin mLegitymacja:

Regulamin_mLegitymacja_szkolna.pdf